ניהול כספים

ניהול פיננסי היא אחת האחריות החשובות ביותר של בעלי ומנהלי עסקים. עליהם לקחת בחשבון את ההשלכות הפוטנציאליות של החלטות הניהול שלהם על הרווחים, תזרים המזומנים ועל מצב הכספי של העסק. 

תזרים מזומנים 

מרבית העסקים מתנהלים עם תזרים מזומנים שלילי. ניהול פיננסי הוא חשוב ביותר בתקופה זו. על בעלי העסק לוודא שיש להם מספיק מזומנים בכדי לשלם לעובדים ולספקים. המשמעות היא שהבעלים צריכים לעשות תוכנית פיננסית של תזרים המזומנים השלילי, כך שיהיה לו מושג כמה הון יהיה דרוש למימון העסק עד שהוא יהפוך לרווחי. 

ככל שעסק יגדל ויצמח, הוא יזדקק ליותר מזומנים כדי לממן את צמיחתו. תכנון ותקצוב לצרכים פיננסיים אלה הוא מכריע ביותר, כדי שהצלחת העסק לא תגרום לקריסה. 

"יש עסקים שהגורם לכישלון הוא ההצלחה"  

ניהול פיננסי 

בפעילות השוטפת של העסק, העסק מספק מוצר או שירות, מבצע מכירה ללקוח, גובה את הכסף וחוזר חלילה. מנהל כספים מעביר מזומנים ביעילות דרך מחזור זה. משמעות הדבר היא ניהול יחסי התחלופה של חומרי גלם ומלאי, מכירות וגביית חובות כחלק בלתי נפרד מתהליך התזרים. 

בינתיים על העסק לשלם את חשבונותיו, ספקיו ועובדיו. כל זה צריך להיעשות כחלק מהמחזור, ונדרש ניהול פיננסי עקבי כדי לוודא שהכספים הללו זורמים ביעילות. 

חשיבות ניהול תזרים מזומנים 

עסקים שבוחנים באופן שגרתי את תזרים המזומנים שלהם מצליחים יותר בניהול העסק וההתחייבויות שלהם.

למרות שהעסק כרגע בעלייה, לפעמים עלולים לחוות גם ירידות  ("קורונה" זוכרים?! או סתם הוצאות / משברים בלתי צפויים). עסקים חייבים לתכנן מספיק נזילות בכדי לסבול את הירידות הכלכליות הללו, אחרת יתכן והם יצטרכו לסגור את דלתותיהם עקב בעיות תזרים. 

ניהול פיננסי היא דרישה בסיסית וחשובה לכל בעל עסק קטן או גדול. לכל החלטה שבעל עסק מקבל יש השפעה כספית על העסק, והוא צריך לקבל החלטות אלה במסגרת ההקשר הכולל של פעילות העסק. 


אנו ננהל עבורך את תזרים המזומנים בצורה יעילה שתתן לך את השקט הנפשי לנהל את העסק ולהגדיל את הריוחיות. תוך מתן דוחות חודשיים למעקב וניתוח.

 

שתף עמוד:
חייגו 053-3176660 או הזינו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם
דילוג לתוכן