ניהול כספים ותזרים מזומנים

אני עובד ומרוויח אבל איפה הכסף?! מאיפה צץ השיק הזה בבנק?! איך אפשר לעבוד ככה?!

כבעל עסק אתה חייב לדעת מה קורה בתזרים המזומנים ובתנועת הכספים של העסק שלך, אך התעסקות רבה מידי עלולה לגרור מתח נפשי רב ולגזול מהזמן ומהכוחות שיש לך, מה שתמיד בא על חשבון משהו אחר. ולכן, על מנת שאתה, בעל העסק, תוכל למקד את פעילותך בפיתוח העסק והעובדים שלך, אתה זקוק לאיש מקצוע שידאג לכל נושא ניהול הכספים ותזרים המזומנים באופן מקצועי וחכם, שגם יחסוך ממך את ההתעסקות היומיומית בפן הפיננסי של העסק, גם ינהל עבורך מהלכים כלכליים וגם יעדכן אותך באינפורמציה שרלוונטית עבורך.

המזומן הוא המלך

הפתגם העתיק "המזומן הוא המלך" תקף בכל עסק גם בימינו, ומצביע באופן חד וברור על חשיבות התזרים של העסק והיותו מרכיב קריטי להצלחה עסקית, בין אם בעסק קטן ובין אם בחברת ענק.

פעמים רבות גם עסקים רווחיים יכולים לקצר לעצמם את תוחלת החיים בגלל ניהול תזרים מזומנים לקוי בעסק, ובמרבית המקרים, זו הסיבה לעסקים כושלים שנאלצים לסגור את דלתותיהם. לא אחת בעלי העסקים מקבלים זאת בהפתעה, אך רבים עסוקים כל כך בכיבוי שרפות, כך שאינם מופתעים כאשר הם מגיעים למיצוי האפשרויות שלהם.

תזרים מזומנים חיובי בעסק הוא לא יד המקרה

אם כך, במידה ואתה עושה זאת באופן עצמאי, על מנת לוודא שלעסק שלך יהיה תזרים מזומנים חיובי, עליך לעבוד בניהול הכספים של העסק שלך. ניהול הכספים דורש כמובן ניתוח ובחינה מדוקדקים ותדירים שמאפשרים שליטה מלאה בכניסת וביציאת המזומנים, בהכרת החובות של העסק, החזרי התשלומים, הרווחים מההשקעות ומהנכסים, עלויות הסחורות, השירותים שהעסק מקבל ומשלם בעבורם, גובה המשכורות וההטבות שניתנות לעובדים ועוד אינספור פרמטרים – עבודה במשרה מלאה, שלא משאירה לך זמן לעבוד בעסק!

בשנים האחרונות פותחו מגוון תוכנות, שמסייעות לניהול חשבונות העסק ולניהול תזרים מזומנים. הן יעילות מאוד בארגון האינפורמציה, אך מרבית בעלי העסקים שמנהלים את תזרים המזומנים שלהם באופן עצמאי מוצאים עצמם מידי בוקר בוחנים את החשבון העסקי, ומתחילים את היום במחשבות מטרידות, בלחץ ואפילו בחרדה, ופעמים רבות, הם עדיין לא מבינים לאן הכסף הולך.

אך החיסרון העיקרי שבניהול כספים ותזרים מזומנים של עסק באופן עצמאי הוא העובדה, שהוא בעיקר לא משאיר להם זמן, כוח ופנאי לשום דבר אחר!

הרווחים שלך הם לא תזרים המזומנים של העסק שלך!

הרווח של העסק שלך אינו שווה לתזרים המזומנים שלו, ולא ניתן פשוט להסתכל על הצהרת הרווח וההפסד של העסק בכדי להבין מה קורה בעסק מבחינה פיננסית – צריך הרבה יותר מזה.

כדי לקבל תמונת מצב מדויקת, אובייקטיבית ואמתית חשוב לבחון את מלאי העסק, חשבונות העסק, הוצאות הון ועוד מגוון פרמטרים, שרק איש מקצוע, שמתמחה בניהול כספים ותזרים מזומנים של עסקים יכול להכיל ולפשט עבורך.

העסק שלך תקוע כי אתה עסוק בניהול כספים במקום בפיתוח

צמיחת העסק אינה בהכרח הפתרון לתזרים המזומנים, כיוון שגידול בעסק עלול לגרור גידול בבעיות תזרים המזומנים של העסק, מה שמחייב אותך לשכור את שירותיו של מנהל כספים, שידע לבנות תכנית לצמיחת העסק במקביל להתנהלות מול ספקים ובנקים, ניהול מערך תשלומים וניהול כל הפן הפיננסי, מה שיאפשר לך להתפנות לפיתוח העסק שלך.

בחברתנו מעניקים שירות מקצועי ואישי של ניהול כספים וליווי עסקי לעסקים. אנו מתמחים בבניית תכניות הבראה לעסקים לצורך יציאה ממשבר וצמיחה עסקית, וגאים במבחן התוצאה, שמדבר בעד עצמו. בין הלקוחות שלנו מבחר עסקים בסדרי גודל שונים, שנהנים משירות מקצועי ואמין שמלווה אותם להצלחה עסקית וכלכלית.

שתף עמוד:
מאמרים נוספים

אם אני לי מי לי

יועץ עסקי?! איזה כיף הוא יעבוד בשבילי הוא יציל אותי. הוא והוא והוא.
רגע רגע ואיפה אתה בעסק, איפה אתה בתמונה

קרא עוד »
דילוג לתוכן