אם אני לי מי לי

יועץ עסקי?! איזה כיף הוא יעבוד בשבילי הוא יציל אותי. הוא והוא והוא. רגע רגע ואיפה אתה בעסק, איפה אתה בתמונה

כשהיועץ העסקי מגיע לעסק חדש בעל העסק נדרש לשחרר את המושכות. התהליך לא פשוט, שכן הוא מצריך חשיפה ושחרור שליטה, וכמו שלא הייתם רוצים שינברו לכם בארונות הבגדים בבית, כך בעל העסק לא נהנה מכך שבוחנים את התנהלותו העסקית, הניהולית, התפעולית והפיננסית בעסק.

אך באופן מפתיע, ברגע שמצליח בעל העסק להשתחרר מהמגננות, לעמוד מול העין המקצועית הבוחנת ולחשוף את עצמו ואת הארגון כולו לצורך אבחון ובניית תכנית עסקית, הוא מרשה לעצמו להיות מובל, לפעמים באופן טוטלי.

האם לתת ליועץ העסקי להוביל את השינוי לבדו?

זה קורה בעיקר לעסקים במשבר, כאלו שניסו כבר הכל (או שלא) ולא מסוגלים לעשות זאת בעצמם (הרי בשביל זה הם הזמינו יועץ מוסמך). בעל העסק מעביר את האחריות לגורם מקצועי, שלוקח תחת חסותו את העסק, אך למעשה מצהיר בדרך זו באופן חזק וברור על ציפיות גבוהות מהיועץ העסקי, שכעת נתפס כאדם שאחראי לפתרון המצב הקיים (הרי משלמים לו כסף בשביל זה, לא?).

אלא שאין זה נכון לפעול כך, כיוון שבעל עסק חייב לעשות את השינוי בעצמו על מנת להוציא את עצמו ואת העסק שלו ממשבר. הציפייה מהיועץ העסקי לבוא ולפתור את הבעיה כבמטה קסם היא שגויה מיסודה, מכיוון שהיא אינה פותרת בעיה בסיסית, שבדרך כלל תמיד ישנה במשברים עסקיים, והיא התנהלות שגויה.

ממה נובעת התנהלות שגויה בניהול עסק ואיך משנים אותה?

התנהלות שגויה יכולה לנבוע מסיבות רבות כמו חוסר ידע, חוסר מקצועיות, אי לקיחת אחריות, עצלנות, חילוקי דעות בין שותפים, דפוסי מחשבה או דפוסי התנהגות שגויים, פחד ועוד. סיבות אלו ועוד רבות אחרות עלולות להוביל לחוסר מעורבות של בעל העסק או לתהליכי קבלת החלטות שגויים ולגרום לעסק להתנהל בצורה לקויה ולא בריאה עבורו ועבור כל הנפשות הפועלות בו.

ליועץ העסקי יש את הידע ואת הכלים לעזור, לייעץ ולהכווין, הוא מסייע לבעל העסק לראות את המציאות נכוחה, מנקה את הסחות הדעת, מגיע אל שורש הבעיה ותומך בו מנטלית לאורך כל התהליך, אבל הסוד להצלחה עובר דרך למידה ועבודה עצמית של בעל העסק.

היכן מתרחש השינוי?

על ידי לקיחת אחריות והתגייסות אקטיבית מלאה לתהליך יכול כל בעל עסק להבין בעצמו את התהליכים שהובילו למשבר, לפעול על פי אסטרטגיית פעולה ולהנחיל דרך חדשה בארגון.

בעצם, הכוונה היא לכך, שבעל העסק צריך ללכלך את הידיים בעצמו.

על מנת לשנות הרגלים ישנים ולסגל הרגלים חדשים חייב בעל העסק לפעול פעם אחר פעם למרות ההתנגדויות שצפות בו ואולי דווקא בגללן. על מנת שהתהליך יצליח ויחזיק מעמד חייב בעל העסק לאמץ ולתרגל הרגלים ומיומנויות חדשים. התחמקות מכך תהיה בבחינת חוסר אמון בתהליך, שיקרין לכל הפעילים בארגון באופן גורף ויכריע את כישלון התהליך עוד לפני שהתחיל.

חשוב לבחון גם, איזו דוגמה נותן בעל העסק לצוות העובדים בארגון

בעל עסק שאינו נרתם לשינוי באופן אקטיבי אינו משמש דוגמה לצוות העובדים שלו, ולמעשה מתיר גם להם לסמוך על היועץ העסקי, מה שמוביל לכך שהכול יישאר כשהיה ברגע שהיועץ העסקי יסיים את מלאכתו.

בעל עסק שאינו נרתם באופן אקטיבי מלא לשינויים שמוביל היועץ העסקי למעשה בורח מהבעיות, ומותיר למישהו אחר (היועץ העסקי) להתמודד איתן, אך סופו שישוב על טעויות העבר ברגע שהיועץ העסקי יצא מפתח הדלת, ושינוי אמתי לא יתרחש בצורה זו לעולם.

אם אין אני לי, מי לי?

המסקנה היא חד משמעית – על מנת להוביל תהליכים של שינוי וצמיחה בעסק, חייב בעל העסק לקחת חלק פעיל ולהתמסר. כל עוד היועץ העסקי בסביבה, הוא יכול לטעות ולמעוד, כי אכן יש מי שיכוון אותו, ידייק את פעולותיו ויסייע לו לקום, אך על מנת שיוכל לצעוד בכוחות עצמו הוא חייב להתנסות בכך לבדו.

שתף עמוד:
מאמרים נוספים

אם אני לי מי לי

יועץ עסקי?! איזה כיף הוא יעבוד בשבילי הוא יציל אותי. הוא והוא והוא.
רגע רגע ואיפה אתה בעסק, איפה אתה בתמונה

קרא עוד »
דילוג לתוכן